Nursan Makine Yönetim Kurulu Başkanı Vedat URAK : Türk makine sektörü Avrupa pazarında daha çok söz sahibi olmalı

Nursan Makine Yönetim Kurulu Başkanı Vedat URAK : Türk makine sektörü Avrupa pazarında daha çok söz sahibi olmalı

Nursan Makina Yönetim Kurulu Başkanı Vedat URAK ile üretim merkezlerinde firmaları ve güncel ekonomik gelişmeler hakkında kısa bir görüşme yaptık.

TÜRK MAKİNE SEKTÖRÜ AVRUPA PAZARINDA DAHA ÇOK SÖZ SAHİBİ
OLMALI...

“ Başta metal imalat makineleri olmak üzere bir çok sektörde Türk makinaları artık global pazarda daha çok tercih ediliyor ve makine üreticimiz ihracat yolunda hız kesmeden fuarlara katılıyor, ihracat rekorları kırıyor. “ diyen Vedat URAK, makine sektöründe hala artan kalite ve pazar kalitesine rağmen özellikle Avrupa pazarında yerince etkin olmadığımızı belirtti ve “ Türk makine sektörü Avrupa pazarında daha çok söz sahibi olmalı” dedi.

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Nursan Makine, her geçen gün genişlettiği makina parkuruna daha büyük çaplı makinalar ekliyor.

İKİTELLİ O.S.B.’DEKİ EN BÜYÜK CNC DİK
TORNA TEZGAHI NURSAN MAKİNA’DA...

Son yatırım hamlesi ile makina parkuruna İkitelli O.S.B.’deki en büyük CNC dik torna tezgahını ekleyen Nursan Makina’nın bu makinası Türkiye’de de çok az bulunmakta. 50 modül 4 metre çap çeviren dişli açma tezgahını kapasitesine eklemiş olan Nursan Makine, büyük çaplı CNC torna tezgahı ve büyük çaplı azdırma tezgahı ile yatırımlarına devam etmeyi planlıyor.

 NURSAN MAKİNA LİDER KONUM HEDEFLİYOR...

Sektöründe önemli bir yer sahibi olan Nursan Makina, yatırımlarıyla ön planda kalarak krizlerden hasarsız çıkmayı politika edinmiş. Hedeflediği lider konum ve geniş vizyonuyla yoluna devam ediyor.

Döner tabla, standart tabla imalatı; rulman yatakları, dişli üretimi, elektrik termik santrallerine yan sanayi ve talaş imalatı yapan bir firma olan Nursan Makine, konusunda yenilikçi hamleleriyle ön plana çıkıyor.

FASON İMALAT YAPTIRACAK OLAN FİRMALAR, MAKİNA
PARKURU YETERLİLİĞİNE DİKKAT ETMELİ...

Vedat URAK, fason imalat konusunda, imalat yaptıracak olan firmaların, makina parkuru yeterli olan firmaları seçmesi konusunda dikkatlerini çekiyor.

Üretimlerini kendi bünyelerinde yapan Nursan Makina, dışarıya bağımlılıktan kurtulmak için yatırımlarına devam ediyor.

BÜYÜYEN TÜRKİYE’NİN BÜYÜYEN MARKASI...

Büyüyen Türkiye’nin, yeni yatırımlarla büyüyen markası Nursan Makina, Nükleer, termik santraller, rüzgar türbinleri, yeni limanlar gibi büyük çaplı işlerde fason yer alabilmek ve yedek parça temin edebilmek için çalışmaya devam ediyor.

Uzun yıllardır sürdürdüğü kaliteli ve nitelikli iş prensbinden vazgeçmeyen Nursan Makina daha uzun yıllar bu yolda, bu prensiblerle devam etmekte kararlı.

Bu bağlamda yatrımların devam edeceğini belirten firma yetkilileri tek sıkıntılarının nitelikli iş gücü olduğunu belirtiyorlar.