Konfeksiyon Makinesi Fuarı 2018 yılında dünyanın en büyüğü olduğunu rekor ziyaretçisiyle kanıtladı

Konfeksiyon Makinesi Fuarı 2018 yılında dünyanın  en büyüğü olduğunu rekor ziyaretçisiyle kanıtladı

1986 yılından bu yana dünya hazır giyim üreticilerini bir araya getiren Konfeksiyon Makinesi Fuarı bu yıl 23 ülkeden 410 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla açıldı.

Konfeksiyon Sanayiinin gelişimine yön veren fuarın açılışında 27. Dönem İstanbul Milletvekili Tülay KAYNARCA, İTKİB Başkanı Mustafa GÜLTEPE, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Vehbi CANPOLAT, Tüyap A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal ve iş dünyasının önde gelen temsilcileri yerini aldı.

87 ülkeden toplam 38.584 ziyaretçiyi bir araya getirmeyi başaran fuar, 2018 yılının konusunda düzenlenen dünyadaki en büyük buluşması olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Tüyap Tarafından Davet Edilen 18 Ülkeden Alım Heyetleri Önemli Satın Alımlara İmza Attı

Tüyap’ın Uluslararası Tanıtım Ofis’leri aracılığı ile gerçekleştirilen tanıtım çalışmaları neticesinde, Konfeksiyon Makinesi Fuarı yurtdışı ziyaretçi sayısı son 2 yılda ortalama %46 büyüyerek 2018 yılında 4.102’ye ulaştı. Fuarda; Belarus, Bosna Hersek, Bulgaristan, Fas, Hırvatistan, İran, Kazakistan, Kosova,

Makedonya, Moldova, Mısır, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Rusya, Sırbistan, Tunus ve Ukrayna’dan Tüyap davetlisi olarak gelen 400’ün üzerinde profesyonel alıcı fuardan önemli satın alımlar gerçekleştirdi.

Daima Öncü ve Yenilikçi

Dünya çapında hazır giyim alanındaki köklü firmalar Konfeksiyon Makinesi Fuarı’nda sektörün gereksinimlerine özel geliştirilmiş teknoloji ve hizmetlerini sundular. Sektörün önde gelen firmaları yeni ürün ve teknolojilerinin lansmanını yaparken, yenilikleri takip etmek isteyen tüm profesyoneller kaçırılmaz ticaret platformuna tanıklık etme fırsatını yakaladılar.

Gelecek Buluşmamız

Konfeksiyon Makinesi Fuarı 2020 yılında da, yeni teknolojileri, kaliteli ürünleri, lider firmaları ve Dikiş, Nakış, Serim- Kesim Makineleri, Ütü ve Presler, CAD-CAM sistemlerindeki yenilikleri ile sektörün geleceğini belirleyecek teknolojilerin doğduğu yer olmaya devam edecek.