EuroBLECH 2018: Dijitalleşme, sac metal işleme alanında muazzam bir potansiyel sunuyor

EuroBLECH 2018: Dijitalleşme, sac metal işleme alanında muazzam bir potansiyel sunuyor

25. Uluslararası Sac Levha İşleme Teknolojisi Fuarı, 23-26 Ekim 2018 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek.

Toplam 39 ülkeden 1500 katılımcı, sac metal işleme sektörünün bütün dünyada bir numaralı etkinliği olan bu fuarda yerlerini ayırtmış bulunuyor. Bu yıl fuara damgasını vuran konular, Dijitalleşme ve Endüstri 4.0. Geçtiğimiz günlerde çevrimiçi yayınlanan Fuar Öngörünümü, ekim ayında fuarda tanıtılacak olan ürün ve hizmetlere kapsamlı bir toplu bakış sunuyor.Toplam 39 ülkeden 1500 katılımcı, sac metal işleme sanayisinin dünya çapında bir numaralı etkinliği olan bu fuarda yerlerini ayırttı bile. Geçen yılki fuara göre EuroBLECH 2018’de fuar alanı %2 oranında genişlemiş durumda; böylelikle bu yıl sağlanan net alan 89.000 metre kareyi geçiyor. Fuara katılan ülkeler arasında Almanya, İtalya, Çin, Türkiye, Hollanda, İspanya, İsviçre, Danimarka ve ABD başı çekiyor.

Bu yıl 25. kez düzenlenen EuroBLECH’te başlıca konular Endüstri 4.0, büyük veriler ve dijitalleşme. Özellikle KOBİ’ler açısından bu gelişmeler muazzam bir potansiyel sunmakta. Bu yeni işletme yaklaşımları, sadeleştirilmiş ve daha az karmaşık nitelikteki süreçler açısından avantaj sağladığı gibi üretkenlik ve verimliliği de artırıyor. Organizatör firma Mack Brooks Exhibitions adına EuroBLECH Fuar Müdürü Evelyn Warwick, “Makinelerde bakım amaçlı aralıksız denetim sağlayan bir uygulama veya bütün üretim sürecinde makineler ile robotlar arasında etkileşim, daha birkaç yıl önce geleceğe dair bir düşken, bugün sac metal işleme alanında gerçek oldu,” diyor. “Bu alanda giderek ilerleme sağlayanlar yalnızca büyük şirketler değil.

KOBİ’ler de bu potansiyeli kabul etti. Üstelik işletme küçük olunca, bu tür geçişlere genellikle daha çabuk ve esnek bir biçimde tepki veriliyor,” diye sürdürüyor Warwick. “Dolayısıyla KOBİ’ler, dijitalleşmeden avantaj sağlayabilecek konumdadır. Alanında dünyanın bir numaralı fuarı olan EuroBLECH 2018’e gidenler, sac metal işleme sanayisinde dijitalleşme konusunda olabilecek en zengin teknoloji yelpazesini bulmayı bekleyebilir. 

Fuara 1500 şirket katılıyor, bunlar arasında dev sanayi holdingleri de var, yenilikçi ufak ‘start-up’lar da!”

Fuar Öngörünümü için tıklayın:
www.euroblech.com

Çevrimiçi kapsamlı Fuar Öngörünümü, fuara katılan kuruluşlar ve ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi sunmaktadır. Fuarı gezmeye hazırlanan ziyaretçiler, katılımcıları ürün kategorilerine veya salonlara göre sıralayarak kişiselleştirilmiş bir görünüm oluşturabilir. Bu sayede EuroBLECH 2018’deki fuar katılımcısı profilleri için, sundukları ürün ve hizmetlere göre arama yaparak kendi kişisel fuar öngörünümlerini yaratabileceklerdir.

Yeni EuroBLECH Beyaz Kitapları hazır: Dijitalleşme,
Hafif Konstrüksiyon ve E-mobilite

Dijitalleşme, Hafif Konstrüksiyon ve E-mobilite – bunlar, şu anda sac metal işleme sanayisinde çok önemli rol oynayan konular. Ağ tabanlı üretim, Endüstri 4.0’ın getirdiği kilit gelişmelerden biridir ve üretimi artırarak makinelerde hizmet kesintilerini azaltır. E-mobilite, sac metal işleme sanayisinde uygulanan farklı imalat süreçleri ve elektrikli araçların gerektirdiği malzemeler nedeniyle bazı güçlükler sunmaktadır. Ancak bu, kompozitler ile yeni teknolojilerin giderek önem kazandığı hafif konstrüksiyon için de geçerlidir – belli malzemeleri birleştirme veya ayırma işlemlerinde bazı güçlükler ortaya çıkmaktadır. Bu üç konuyu ele alan yeni EuroBLECH Beyaz Kitapları, bu alanlardaki son gelişmelere ışık tutacağı gibi sektörde yeni beliren trendler hakkında da bilgilendirici niteliktedir.


Beyaz Kitaplar’ın üçünü de fuar web sitesinde ücretsiz bulabilirsiniz: www.euroblech.com.

26 Ekim, Cuma: EuroBLECH 2018’de Öğrenciler Günü

Sac metal işleme sanayisinde gerçekleşmekte olan dijital dönüşüm ve buna bağlı olarak meslek profillerinde görülen değişim,
genç kuşağı giderek daha önemli hale getirmiştir. Bu nedenle EuroBLECH, öğrencilere fuarı ücretsiz gezme olanağı sunuyor. 26 Ekim 2018, Cuma günü girişte geçerli bir öğrenci kimliği sunarak fuara ücretsiz girmek mümkün olacak. Fuarın diğer bütün günlerinde de öğrencilere indirim var: Günlük öğrenci biletinin tutarı 15 avro! Fuarda bir de iş ilanları panosu bulunuyor. Fuara katılan şirketler, tesislerindeki en yeni açık pozisyonları buradan duyuracaklar. İş ilanlarına internet üzerinden de ulaşılabilir:https://www.euroblech.com/2018/english/visitors/job-vacancies/

 EuroBLECH Fuar Profili

EuroBLECH 2018, sac metal işleme teknolojisinin bütün ürün ve evrelerini içeriyor: sac metal, yarı hazır ve hazır mamuller, elleçleme, ayırma, kalıp, esnek sac metal işleme, birleştirme, kaynak ve yüzey işlemleri, hibrit yapıların işlenmesi, makine ve tezgâhlar, katkı maddesi üretimi, kalite kontrolü, CAD/CAM/CIM sistemleri ve Ar-Ge. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin yanı sıra büyük kuruluşlardan da her yönetim kademesinden sac metal işleme uzmanları fuara büyük bir ilgi göstermektedir. Ziyaretçiler arasında tasarım mühendisleri, üretim müdürleri, kalite müdürleri, alıcılar, üreticiler, teknik yöneticiler ile meslek örgütlerinden uzmanlar ve Ar-Ge uzmanları yer alıyor.
Fuar Planlayıcı ve EuroBLECH App Yeni fuar planlayıcı EuroBLECH web sitesinden bulunabilir: www.euroblech.com. Metin aramanın yanı sıra fuar katılımcı listesini ürün kategorilerine, ülkeye veya salona göre sıralama olanağı sunan uygulama ücretsizdir. Android ve iPhone sistemlerinde kullanılabilen yeni EuroBLECH App ise App Store’dan indirilebilir. Uygulama, fuar alanının interaktif haritasını içerdiği gibi katılımcılar arasında arama yapma, fuar ziyaretini planlama gibi EuroBLECH ziyaretçileri için yararlı özellikler sunmaktadır.

Fuar Yeri ve Ziyaret Saatleri

EuroBLECH 2018, Almanya’nın Hannover kentindeki Fuar Merkezi’nde, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ve 27 sayılı salonlarda düzenlenmektedir. Fuara Hannover Messe West 1, West 2, Nord 1, Ost 3 ve Süd 1 girişlerinden ulaşılabilir. Fuar, 23 Ekim, Salı ve 26 Ekim, Cuma günleri arasında 9:00-18:00 arasında ziyarete açıktır.

Ön bilet satışı

EuroBLECH 2018 biletleri çevrimiçi mağazada indirimli fiyattan satışa sunulmuş bulunmaktadır. Fuar süresince sergi alanından da bilet alınabilir. Çevrimiçi mağazadan ön satışta bir bilete 32 avro (fuar alanındaki fiyatı 42 avro), sezonluk bilet içinse 52 avro (fuar alanında 62 avro) ödeyeceksiniz.

Ziyaretçilere yönelik daha geniş bilgiyi EuroBLECH web sitesinde bulabilirsiniz: www.euroblech.com.